ArtEast Larp Festival 2014


31 maja na Zamku w Tykocinie odbyła się Gra Główna, larp pod tytułem „Angele Dei” inspirowany legendami i mitami hebrajskimi. Gracze wcielili się w postacie aniołów i demonów, które zebrały się w celu rozwikłania mistycznej tajemnicy. 
1 czerwca spotkaliśmy się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Dzień rozpoczął od ćwiczeń improwizacyjnych i dramowych, następnie zaś odbyło się kilka larpowych odsłon:

All My loving - Dariusz Domagalski
(autorzy: Rafał Bujniewski, Dominik Dembiński, Dariusz Domagalski, Aleksander Gryszka, Paulina Tumińska)
Pod koniec lat 60 XX wieku w USA doszło do największego natężenia hippisowskiej kultury kontestacyjnej. To był czas zmian, nie tylko w ludzkiej obyczajowości i seksualności, ale również obalania pewnych wartości społecznych jak choćby związków monogamicznych, które stanowią fundament cywilizacji od tysięcy lat.
Larp opowiada o grupie pięciu osób tworzących związek poliamoryczny, który nazywają rodziną. Sex, drugs and rock’n’roll to coś co ich napędza. Właśnie wybierają się na słynny festiwal Woodstock.

Delictum Omissivum – Dariusz Domagalski
Rok 1986. W Polsce nadal panuje system komunistyczny i wszystkim rządzą towarzysze z KC PZPR. Sklepowe półki świecą pustkami, żywność jest reglamentowana, cukier, mięso, papierosy można dostać tylko na kartki. Nad wszystkim wisi jak cień widmo Związku Radzieckiego. Obawa, że w razie nieposłuszeństwa władz polskich, armia radziecka wkroczy do Polski jest bardzo realna. Larp immersyjny opowiadający o grupie ludzi, którzy muszą podjąć ważną decyzję, być może najważniejszą w ich życiu. Larp został oparty na prawdziwych wydarzeniach.

Przedpremiera – Jakub Kołodziejczak
Teatr „Ismena” na przedpremierowy pokaz sztuki „Romeo i Julia” w wykonaniu grupy teatralnej „Triu Rulez” w reżyserii Stefano Burito. Gracze Wielą się w role aktorów, reżyserów, dziennikarzy, krytyków, a także koneserów sztuki.

Pożegnanie Doroty – Agata Godun
Trzy dni minęły od ślubu Doroty. Trzy dni minęły od wypadku Doroty, która leży teraz w szpitalu w stanie głębokiej śpiączki. Sześć osób zebrało się w domu ojca panny młodej. Pocieszają jej męża, który zgodził się w końcu odejść od szpitalnego łóżka. Wszyscy czekają na telefon od lekarza, który ma poinformować o aktualnym stanie zdrowia dziewczyny.


Sponsorzy:Sklep Gryfan

Kierunek Kulturoznawstwo, Uniwersytet w Białymstoku


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz