ArtEast Larp FestivalArtEast Larp Festival jest imprezą powstałą z inicjatywy osób zrzeszonych w Białostockim Klubie Larpowym Żywia. Ma ona na celu promocję larpów jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu wolnego.

Larp (z angielskiego skrót od Living Action Role Play) jest rodzajem gry fabularnej, łączącej w sobie elementy teatru improwizowanego i dramy.  Podczas każdej sesji gracze wcielają się w stworzone przez scenarzystę postacie, przyjmują ich tożsamość i wchodzą w interakcje pomiędzy sobą. Stają się jednocześnie aktorami i obserwatorami, twórcami i odbiorcami. Odgrywają zachowania i wypowiedzi swoich postaci, wchodzą w relacje z innymi, a także starają się rozwikłać tajemnice świata przedstawionego. 

Oprócz dostarczania funkcji rozrywkowej, gry fabularne wyzwalają też wyobraźnię, kreatywność i ekspansję twórczą, przekazują określone treści poznawcze, motywują do rozwiązywania problemów, rozszerzają zakres komunikacji.

Pierwszy larp na Zamku w Tykocinie, 2013 rok:
"Liga Niezwykłych Dam i Dżentelmenów"
Fot. D. Przestrzelski


ArtEast Larp Festival jest imprezą, poprzez którą pragniemy spopularyzować larpy wśród mieszkańców Białegostoku i okolic.  Jako członkowie Białostockiego Klubu Larpowego Żywia postawiliśmy sobie za cel wpisanie naszych imprez w kanon podlaskich wydarzeń kulturalnych. W naszej twórczości nawiązujemy do tekstów kultury i sztuki, historii, mitów i legend, a także popkultury. Staramy się, aby treści rozrywkowe przeplatane były wartościami edukacyjnymi. 


.
Teaser larpa "Angele Dei", który odbył się na Zamku w Tykocinie w 2014 roku.


Rembrandt van Rijn - "Straż nocna" - jedna z inspiracji Gry Głównej 2015


Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych, nie tylko doświadczonych graczy, ale i tych, którzy przygodę z larpami dopiero chcą rozpocząć.

Do zobaczenia na ArtEast Larp Festival!

BKL Żywia
 1 komentarz: